tacikistan vizesi
Vize Hizmetleri

Tacikistan Vizesi

Tacikistan Vizesi almak için bizi 0545 571 757 71 Vizeniz Alınır hattını arayabilir yine aynı numara üzerinden whatsapp, viber telegram programları üzerinden mesaj yollayabilirsiniz ya da info@kocakvize.com mail yollayabilirsiniz.

Tacikistan Vize İstiyor Mu?

Tacikistan'ın Vize Politikası
Tacikistan’ın Vize Politikası

Umumi (Bordo) pasaporta sahip Türk vatandaşları Tacikistan’a seyahat etmek istedikleri zaman vize almak zorundadırlar. Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaportlara sahip Türk vatandaşları vize alma işleminden muaftırlar. Gri ve yeşil pasaportlara sahip Türk vatandaşlarının Tacikistan’a yapacakları turistik gezilerde ülkeye girdikleri ilk günden itibaren 180 gün içerisinde ki süre zarfında 2 ayı geçmemek kaydıyla vizeden muaftırlar.

Tacikistan’a yapacakları seyahatlerinde veya transit geçişlerinde geçerli diplomatik pasaport hamili vatandaşlarımız toplam ikamet süresi 90 günü, geçerli hizmet veya hususi pasaport hamili vatandaşlarımız ise altı ay içinde 60 günü aşmamak kaydıyla vizeden muaftırlar.

Tacikistan Vizesi Nasıl Alınır?

Umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarımız vizelerini Ankara’daki Tacikistan Büyükelçiliği ya da Tacikistan’a varışlarında Duşanbe Havaalanı’ndaki Tacikistan Dışişleri Bakanlığı’nın Konsolosluk Bürosu’ndan da alabilirler.

Tacikistan Cumhuriyetine seyahat etmeyi planlayan kişilerin Ankara Tacikistan Cumhuriyeti Büyükelçiliğine ve İstanbul Tacikistan Büyükelçiliğine vize başvurusu yapabilecekleri gibi; online olarak elektronik vize yani e-vize müracaatı da yapabilmektedirler.

Tacikistan Vize Başvurusu

Tacikistan vize başvurularını vatandaşlarımız Ankara Tacikistan Cumhuriyeti Büyükelçiliğine ve İstanbul Tacikistan Büyükelçiliğine vize başvurusu yapabilecekleri gibi; online olarak elektronik vize yani e-vize başvurusu yapabilmektedirler.

Tacikistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  • Pasaport
  • 2 Adet Fotoğraf
  • Otel ve Uçak Bileti rezervasyonu
  • Seyahat Sağlık Sigortası
  • Davetiye

Tacikistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Tacikistan vize işlem süresi, Tacikistan’a seyahat etmeyi planlayan Türk vatandaşlarımızın vize başvurusu için gerekli tüm evrakları doğru ve eksiksiz bir şekilde teslim ettikten sonra 7 iş günü için sonuçlanmaktadır.

Tacikistan Vize Ücreti

Tacikistan vize ücreti:

30 Gün Turistik 1 İş Günü 75 $

30 Gün Özel 1 İş Günü 75 $

30 Gün Ticari 1 İş Günü 75 $

Tacikistan E-vize

Tacikistan vize başvurularını vatandaşlarımız online başvuru yapabilmektedirler. Havaalanına varışta 45 gün maksimum kalış süreli olarak ülkeye vize almaya uygundur

Bizi Arayın