KanadaYurt Dışı Eğitim Danışmanlığı

Kanada’da Yüksek Lisans

Kanada’da Yüksek Lisans

Kanada’da Yüksek Lisans programları genelde iki yıl sürer. Ancak MBA gibi daha pratik yüksek lisans programlarında ise eğitim süresi bir yıla düşebilir.

Kanada’da 100’e yakın üniversite yüksek lisans eğitim programları sunar. Çok uluslu toplumu ile öğrencilere eğitim alanında çeşitli imkanlar sunmaktadır. Zengin ve gün geçtikçe gelişmekte olan ekonomisi ile mezun bireyler tarafından sıkça tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Kanada üniversiteleri dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır.

Kanada’da Master

Kanada’da Master, eğitim hayatınızda kendinizi bir üst noktaya taşımaya karar verdiğiniz ve kariyerinize bir basamak daha eklediğiniz eğitim kademesidir. Akademik hayata hazırlık yaparken bir taraftan da yurt dışında yaşam deneyimiyle kendinizi aşmayı deneyebilirsiniz. Artık dünyada sınırların kalmadığı, teknolojinin ulaşılamayan alan bırakmadığı günümüzde mastır için yurt dışında okumak bir hayal değil. Eğer sizin için öyleyse bir an önce gerçeğe dönüşmesi için bizimle iletişime geçin.

kana'da master (Yüksek Lisans)

Kanada’da Master Nerede Yapılır?

Başkent Ottowa’da kalmak isterseniz burada tercih edebileceğiniz çeşitli üniversiteler bulunur. Şehir merkezinden uzaklaşmak istemeyenler için Ottowa idealdir. Sıcağı sevmeyen ve soğuk iklimde yaşamak isteyenler için Kanada’da mastır yapma fikri muhteşemdir.

Kanada’da Yüksek Lisans İçin Yasal Süre Takibi

Üniversitelere başvuru yaptığımızda üniversitelerle yazışmalarımızı sürdürerek kabul sürecinin nasıl sonlanacağını öğrenmeye çalışırız. Bu süreçte üniversitenin eğitim koşulları hakkında derinlemesine araştırma yaparız. Başvuru sürecinin olumlu olması için gerekli yasal prosedür hakkında size bilgi veririz. Başvurunuzun olumlu olması durumunda konaklayacağınız yeri de kesinleştirmenize yardımcı oluruz.

Kanada Yüksek Lisans Şartları ve Başvuru Belgeleri

Kanada yüksek lisans şartları ve başvuru belgeleri çoğu Kanada üniversiteleri için benzerdir. Kanadada yüksek lisans yapmak başvurusu yapmak için karşılamanız gereken bazı koşullar vardır. Bunlardan en önemlisi dil bilmenizdir.

Kanada’da master eğitimi alabileceğiniz iki dil vardır. Bunlar İngilizce ve Fransızca’dır. İngilizce bilginizi veya Fransızca bilginizi dil sertifikaları alarak kanıtlamanız gerekmektedir. Diğer bir Kanada yüksek lisans şartı ise not ortalamanızdır. Üniversite not ortalamanıza göre yerleşebileceğiniz üniversiteler değişiklik göstermektedir.

AnkaStudy Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Kanada yurtdışı eğitim danışmanlığı konusunda sizlere destek vermekteyiz. Yıllardır edindiğimiz birikimlere göre Kanada yüksek lisans başvurularınızı dil bilginiz, not ortalamanız ve bütçenize göre tasarlamaktayız.

Kabul alabileceğiniz 10 üniversite belirleyerek size seçim hakkı sunuyoruz ve 10 üniversiteden 5’ine kesin kayıt garantisi veriyoruz. En iyi eğitimi alabilmeniz için tasarladığımız başvurularda kişisel becerileriniz ve geçmişte katıldığınız sosyal sorumluluk projelerine kadar her bilgiyi ekleyerek şartlarını karşılayamadığınız daha yüksek kalitede üniversitelere de başvuruda bulunuyoruz ve kabul alabiliyoruz.

Kanada Yüksek Lisans Başvurusu için Gerekli Belgeler

 • Lisans diploması
 • Tamamlanmış başvuru formu
 • CV
 • Niyet Mektubu
 • İngilizce dil yeterliliği veya Fransızca dil yeterliliği sertifikası
 • Kanada yüksek lisans eğitimi sırasında kendinizi finansal olarak destekleyebileceğinize dair banka dökümleri
 • Kanada yüksek lisans hazırlığınızı onaylayan iki akademik referans mektubu
 • Pasaport

Yukarıdaki belgelerin eğitim alacağınız dile göre yeminli tercüman tarafından İngilizce veya Fransızca dillerinden birine çevrilmiş olması gerekmektedir.

Kanada yüksek lisans şartları ve başvurusu hakkında merak ettikleriniz için AnkaStudy Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı uzmanlarımız ile (WhatsappTelefon, Mailİletişim Formu) iletişime geçebilirsiniz.

Kanada’da Yüksek Lisans Yapabileceğiniz Bölümler

kanada'da yüksek lisans ve bölümleri

Dünya genelinde akademide kabul gören çok sayıda pozitif bilim, sosyal bilimler, arkeoloji, bölge çalışmaları, diller, felsefe gibi her türlü bölümü rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Kendi alanınıza yakın ya da onun devamı niteliğinde bir bölüm tercih ederek akademik kariyerinizde tutarlı bir ilerleyiş sağlayabilirsiniz.

Kanada’da Yüksek Lisans Yapabileceğiniz 5 Üniversite

 1. Toronto Üniversitesi
 2. British Columbia Üniversitesi
 3. McGill Üniversitesi
 4. Montreal Üniversitesi
 5. Alberta Üniversitesi

Kanada’da Yüksek Lisans Fiyatları

Kanada’da yüksek lisans fiyatları, üniversitelere göre değişiyor. Ancak en düşük ücret 6.500 CAD en yüksek 58.000 CAD olarak ifade edilmiştir. Kanada’da yüksek lisans yapmak istediğiniz üniversiteyi bütçenize uygunluk, tercih edeceğiniz bölüm açısından değerlendirerek seçmelisiniz.

Kanada’da Yüksek Lisans Süresi Ne Kadar?

Kanada’da yüksek lisans süresi 2 yıldır.

Kanada’da Yüksek Lisans Yapmanın Avantajları

Kanada, Avrupa ülkeleri arasında yer alan uluslararası alanda eğitim ve iş için tercih edilen güçlü ülkelerden biridir. Başkenti Ottawa da öğrenciler tarafından tercih edilen bir şehirdir.

Kanada’da Yüksek Lisans Yaparken Çalışabilir miyim?

Yüksek lisans eğitiminiz devam ederken bir yandan part time çalışabilirsiniz. Bir yandan okurken diğer yandan para kazanarak yurt dışında yaşamanın tadını çıkarabilirsiniz. 

Kanada Vizesi & Kanada Vize Başvurusu

Kanadada yüksek lisans eğitimi alabilmeniz için Kanada vizesi almanız gerekmektedir. Kanada yüksek lisans eğitimi için üniversiteden kabul aldıktan sonra Kanada vize işlemleriniz başlatılacaktır ve vize işlemleri yaklaşık 1-2 hafta sürmektedir. Kanada öğrenci vizesi edindikten sonra Kanada yüksek lisans eğitimi için Kanada’ya gidebilir ve eğitiminize başlayabilirsiniz.

Kanada vizesi için gerekli evraklar bulunmaktadır. Bu belgeler Kanada Konsolosluğuna sunulacaktır.

Kanada Vizesi için Gerekli Evraklar

 • En az 6 ay geçerli pasaport
 • Vize başvuru formu
 • 6 ay içinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf
 • Vize başvuru ücreti
 • Kurumun sizi kabul ettiğine dair belge
 • Ülkedeki ziyaret süreciniz boyunca masraflarınızı karşılayabileceğinizi kanıtlayan finansal belge
 • Niyet Mektubu
 • Diplomaya veya öğrenci belgesi
 • Referans mektubu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın