BlogFaydalı Bilgiler

Vize Başvuru Evraklar Nelerdir?


Her Türk vatandaşının yurtdışına seyahat planladıkları zaman Vize almaları gerekmektedir. Vize başvuru evrakları nelerdir öğrenmeye çalıştığı konulardandır. Vize için gerekli belgeleri hazırlayıp ilgili birimlere vermesi ile vize alıp alamayacakları belli olmaktadır.

Vize İçin Gerekli Belgeler

Vize başvurularında daha iyi sonuç alabilmek için sizlere hazırlamanız gereken Vize için gerekli evraklar yada Vize için İstenilen Belgeler aşağıda sıraladık. Umarın faydalı olur

Vize İçin Gerekli Belgeler

(Vize için gerekli evraklar, Vize için istenilen belgeler, Vize Başvuru Evrakları ,Vize Evrakları içinde aşağıda yazılanları aynısı gerekmektedir.)

  1. Pasaport (en az 6 ay süreli olması gerekmektedir)
  2. 2 adet Biyometrik Fotoğraf (biyometrik fotoğraf ölçüsü
  3. Vize türüne göre Şirket Evrakları (imza sirküsü, faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi)
  4. Dilekçe
  5. Otel Rezervasyonu
  6. Uçak Bileti Rezervasyonu
  7. Davetiye
  8. Banka hesap dökümü
  9. Seyahat sağlık sigortası

Vize için gerekli evraklar, Vize için istenilen belgeler, Vize Başvuru Evrakları ,Vize Evrakları içinde yukarı da yazılanların aynısı gerekmektedir.

Önemli:

Yukarıda bilgi için yazılan listede vize evrakları Seyahat yapacağı ülkenin vize türlerine göre (turistik, ticari, çalışma, öğrenci, vb) gidiş amaçlarına ve meslek dallarına göre değişmektedir.

Hangi ülkeye gidecekseniz o ülkenin vize bilgileri hakkında bilgilerin yer aldığı sayfayı ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz. www.vizenizalinir.com/ulkeler web sayfamızı ziyaret ediniz

Ya da bizim ile ileşime gerçerek bilgi alabilirsiniz. TEL 0545 571 7571 E-mail: info@kocakvize.com

Vize İşlemleri Prosüdürleri

Pasaport; Nüfus müdürlüklerinden randevu alınara en az 6 ay süreli pasaport çıkartma

  1. Vize Başvuru Evrakları; Vize Başvuru evrakları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Umuma Mahsus (Bordo), Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport hamilleri gitmek istedikleri ülkenin vize politikası vize rejimine göre farklılıklar göstermektedir. Bu Yüzden her ülkenin vize işlemleri şartları koşullarına göre hazırlanmalıdır. Her insanın kendi mesleğine ve vize türüne göre hazırlaması gereken evraklardır.

2. Vize Randevusu; Seyahatini gerçekleştireceği ülkeye göre vize randevu sistemi değişmektedir. Bazı ülkelerin vize başvuru sonuçlanma süresi kısa olmasına rağmen, randevu yoğunluğu nedeni ile randevu sırası geç tarihe verilebilir. Bazı ülkeler yoğunluktan dolayı 1 ay sonraya randevu verebilmektedir. Randevu alırken pasaport bilgilerin doğru girdiğinizden emin olunuz.

3. Vize Formları ve Evraklar; Gidilecek ülkeye göre doğru başvuru formu doldurulmalıdır. Elçiliğin/konsolosluğun talep ettiği formatta yazılmış dilekçeler olmalıdır. İlgili konaklama ve uçuş kanıt belgesi gibi dokümanlar vize başvuru dosyasında tam ve doğru bir şekilde bulunmalıdır. 

4. Parmak İzi; İlk defa vize alacak kişilerden parmak izni alınmaktadır. 26 Eylül 2014’ten sonra çıkan yasa gereğince kişi bu tarihten itibaren vize işlemleri için parmak izi verirse bu bilgi 5 yıl boyunca sistemde kayıtlı olarak saklanmakta ve bazı durumlar hariç kişinin yeniden parmak izi vermesine gerek yoktur.

5. Vize başvuru ücreti; Parmak izini verdikten sonra Vize ücretini ödemek için kasaya giderek vize ücretini ödemesi gerekir. Vize ücretleri kalacağı ay ve yıl süresine göre değişmektedir. Bazı temsilcilikler farklı para birimi kullanarak ücret almaktadırlar. Vize ücretini Konsolosluklar kendi belirlediği içi TlL veya Döviz almaktadırlar. Vize ücretleri için vizenizalinir.com/vize-ucretleri web sayfasına bakabilirsiniz.

6. Vize İşlem süresi; Ödemeyi yaptıktan sonra, başvurumuzun incelenmesi için işlem süresinden geçmektedir. İşlem sürelerini öğrenmek için https://vizenizalinir.com/vize-islem-suresi/ web sayfamızı gidiniz.

7. Vize Başvuru Takip; Ödemeyi yaptıktan sonra, bize verilen belge ile vizenin sonuçlanmasını beklemek gerekmektedir. Vize başvuru takip sonucu öğrenmek için https://vizenizalinir.com/vize-islem-suresi/ web sayfamızı gidiniz.

Bizi Arayın