DuyurularVize Başvurusu

Rusya Özel Vize – Covid 19 Süreci

Rusya Özel Vize

Rusya Özel vize

 Standart tek veya çok giriş-çıkışlı Rusya özel vize başvurusu yapabilmek için aşağıdaki belgeleri sunmanız gerekmektedir:

 1. Rusya Federasyonu’na giriş için davetiye Göçmen Bürosu tarafından verilir; veya

 Rus vatandaşları eşlerini ve çocuklarını Rusya’ya götürmek için dilekçe yazarak vize başvurusu yapabilirler. Eşler için gerekli olan evraklar;

 • Rus vatandaşının Rusya Federasyonu kimiligi
 • Uluslararası pasaportu
 • Evlilik cüzdanı
 • Eşinin pasaportu
 • 2 adet fotograf
 • Online başvuru formu çıktısı

Çocuklar için;

 • Rus vatandaşının Rusya Federasyonu kimiligi
 • Uluslararası pasaportu 
 • Form A belgesi
 • Çocuk ebeveynlerinden birisi olmaz ise muvakkatname
 • Cocugun pasaportu
 • 2 adet fotograf
 • Online başvuru formu çıktısı
 1. En az 2 boş sayfası olan ve vizenin bitiminden sonra minimum 6 ay geçerliligi olan orjinal pasaport 
 2. İnternet sitemizde online doldurulmuş, bilgisayardan çıktısı alınmış ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış başvuru formu visa.kdmid.ru;
  (Belgelerinizi vereceginiz vize şubesi seçimini yaparken, başvuru yapacagınız vize merkezi konumunu dogru olarak belirtmek zorundasınız)
 3. Renkli fotograf – Lütfen fotograf detaylarını sayfanın üst kısmından okuyunuz;
 4. Türk vatandaşları için saglık sigortası zorunlu degildir ama tavsiye edilir.
 5. Türkiye’deki oturma izninin orjinali ve kopyası (Eger USA veya Lichtenstein vatandaşı iseniz gerekli degildir).

Rusya vatandaşı tarafından kendi aile bireyleri ile Rusya’da beraber olacagını belirterek onlara yolladıgı davetiyeler için şu belgeler zaruridir; Rusya Federasyonu vatandaşının orjinal Rusya kimligi ve kişisel bilgi içeren ilk sayfalarının fotokopisi, orjinal ve geçerli pasaportu, profesyonel çevirmen tarafından çevrilmiş bu kişinin akrabalıgını kanıtlayan belge, Rusya vatandaşının Türkiye’de geçerli olan oturma izni.

Önemli – Rusya Federasyonu vatandaşı tarafından yazılmış olan davetiyenin Rusya Vize Merkezi’ne Rusya vatandaşı tarafından bizzat getirilmesi gerekmektedir.

Konsolosluk vize teslimatından önce sizden ilave belge isteyerek, sizi mülakata davet edebilir ve vize teslimat süresini uzatabilir.

Konsolosluk ve servis ücretlerinin ödemesi vize merkezinde yapılacaktır.

Standart tek veya çok giriş-çıkışlı çalışma vizesi başvurusu yapabilmek için aşagıdaki belgeleri sunmanız gerekmektedir:

 1. Türkiye’de en azından 90 gün daimi oturma izni olan belirtilen ülkelerin vatandaşları; Arnavutluk, Bahreyn, Venezuela, Haiti, Mısır, Irlanda, Lesotho, Libya, Makedonya, Mali, Meksika, Yeni Zelanda, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Demokratik Kore Cumhuriyeti, Suudi Arabistan, İngiltere ve Kuzey İrlanda, Sierra Leone, Ekvador Ginesi, Güney Afrika, Japonya.
  Ulusal antlaşmalara dayanarak Türkiye’de daimi olarak en az 90 gün oturma izni veren belgeler; egitim vizesi, çalışma vizesi, çalışma izni, geçici oturma izni vs. olabilir.
 2. Türkiye’de daimi oturma izni ve benzer belgesi olan belirtilen ülke vatandaşları: Cezayir, Angola, Afganistan, Bangladesh, Vietnam, Gürcistan, Hindistan, Irak, İran, Çin, Demokratik Kore Cumhuriyeti, Nepal, Nijerya, Pakistan, Rwanda, Suriye, Somali, Çad, Sri Lanka, Etiyopya.

Rusya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Rusya vize başvurusunun eksiksiz ve başarılı bir şekilde gerçekleşmesi durumunda Rusya vizesi 4-10 iş günü içinde sonuçlanmaktadır Fakat Rusya Konsolosluğu’nun randevu tarihlerinin yoğunluğu veya ek evrak talebi gibi farklı durumlar olması nedeniyle vizenin çıkış süresi uzayabilmektedir. Bu nedenle vize başvurunuzu seyahat planınızdan en az 2 hafta önce yapmanız gerekir.

Rusya’ya acil olarak vize alınması gerekli olan durumlarda Rusya ekspres vize uygulamasını sunmaktadı. Ekspres vize uygulaması ile Rusya vizesi 3 iş günü içinde çıkabilmektedir. Rusya ekspres vize başvurularında istenen evraklarda değişiklik olmamaktadır. Sadece vizenin çıkış süresi kısalmaktadır. Vize İşlem Merkezi temsilcilerimizi arayarak ekspres vize hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Rusya Vize Ücreti Ne Kadar?

Rusya vize ücretleri, ülkeye giriş sayısına (tek giriş, iki giriş, çok giriş) ve vize işlem süresine (normal, acil) göre değişiklik göstermektedir.

Rusya normal vizesi için işlem süresi beş iş günüdür. Acil (Ekspres) Rusya vize başvuruları ise iki iş gününde sonuçlanmaktadır. Acil vize müracaatı yapan kişilerin, normal vize harç bedelinin iki katı kadar ödeme yapmaları gerekmektedir. Bu sebeple Rusya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin,vize başvurusu için, seyahatlerinden en az 15 gün önce firmamıza müracaat etmeleri önemle tavsiye olunur.

Vize SüresiVize TipiGiriş Sayısıİşlem SüresiÜcret
15 GünlükTuristik1 Girişli5 İş Günü180 $
15 GünlükTuristik – Express1 Girişli2 İş Günü250 $
1 AylıkTuristik1 Girişli5 İş Günü200 $
1 AylıkTuristik – Express1 Girişli2 İş Günü280 $
1 AylıkTuristik2 Girişli5 İş Günü225 $
1 AylıkTuristik – Express2 Girişli2 İş Günü350 $
3 AylıkTicari – Davetiyeli1 Girişli5 İş Günü180 $
3 AylıkTicari – Davetiyeli2 Girişli5 İş Günü220 $
3 AylıkTicari – Express1 Girişli2 İş Günü250 $
3 AylıkTicari – Express2 Girişli2 İş Günü350 $
3 AylıkÖzel Ziyaret1 Girişli5 İş Günü180 $
3 AylıkÖzel Ziyaret – Express1 Girişli1 İş Günü220 $
3 AylıkÖzel Ziyaret2 Girişli5 İş Günü250 $
3 AylıkÖzel Ziyaret – Express2 Girişli2 İş Günü350 $
1 YıllıkTicari – DavetiyeliÇok Girişli5 İş Günü300 $
1 YıllıkTicari – DavetiyeliÇok Girişli2 İş Günü530 $
3 AylıkDavetiyesiz – Ticari1 Girişli16 İş Günü350 $
3 AylıkDavetiyesiz – Ticari2 Girişli16 İş Günü400 $
1 YıllıkDavetiyesiz – TicariÇok Girişli24 İş Günü680 $
Bizi Arayın