İngiltereYurt Dışı Eğitim Danışmanlığı

Neden İngiltere’de Eğitim?

Neden İngiltere’de Eğitim? Kültürel açıdan zenginlikleri fazla olan İngiltere, İngilizce konuşulan bir ülke olduğu için eğitimde avantaj sağlar. Ancak vize konusunda biraz sıkı bir uygulaması var. Onu da eğitim danışmanlarımız aracılığıyla kolayca halledebileceğinizi düşünüyoruz.

İngiltere’de Eğitim Alabileceğiniz Kademeler

İngiltere’de yurt dışından gelerek lise eğitimi almak isteyen öğrenciler, bu kademe için tercihlerini yaparak öğrenim hayatına başlayabilirler. Üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler de gerekli şartları sağladıkları takdirde İngiltere’de eğitim alma hakkı kazanırlar. Yüksek lisans için gerekli dil ve eğitim şartlarını sağlayan kişilerin İngiltere’de mastır eğitimi alması mümkündür. Kısacası gerek lise gerek üniversite ve lisansüstü eğitim için yurt dışında belli okulları tercih ederek eğitim görebilirsiniz.

İngiltere’de Eğitim Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere’de lise ya da üniversite eğitimi için yapacağınız başvurularda her kademe için özel şartlar bulunur. Lise eğitimi alan öğrenciler için dünyanın birçok üniversitesinin kapıları açılır. İngiltere liselerinde eğitim uluslararası alanda geçerli bir müfredatla hazırlanır. Öğrencilerin uygulama derslerinde kendi uygulamalarını yapmalarına imkân tanınır. Yabancı uyruklu öğrenciler bir ülkede ve sınıfta buluşarak farklı kültürlerle bir araya gelebilirler. Bu sayede bir yabancı ülke aracılığıyla birden çok yabancı kültürle tanışma şansı doğar.

neden ingiltere eğitim

İngiltere’de Lise Eğitim Ücretleri Ne Kadar?

İngiltere’de öğrenim görecek bir öğrencinin yıllık okul masrafı 14.000-19.000£ olarak belirtilir. Buna ek olarak da lisede konaklama ücretleri bulunur. Ancak bunun yanında size uygun olarak sunulan konaklama ve okul bir arada paket seçenekleri vardır. Geleceği parlak öğrenciler yetişsin diye siz de ailenizde lise çağındaki öğrencileri İngiliz liselerinden birine yazdırmayı düşünebilirsiniz.

İngiltere’de Lise Eğitimi İçin Özel mi Devlet Okulu mu Tercih Etmeliyiz?

Çocuklarını yurt dışında okutmayı düşünen aileler şüphesiz onlar için en iyisini isterler. Merak etmeyin Akademiad yurt dışı eğitim danışmanlığı size, bütçenize uygun devlet ve özel okullar için bir liste hazırlar. Devlet okullarında da eğitim yüksek kalitede olduğu için İngiltere’de öğrencilerinizi devlet okuluna gönderebilirsiniz. Böylece özel okul masrafından daha az masraf etmiş olursunuz. Ama çocuklarınız yurt dışında birçok kültürle bir araya gelerek ufku geniş bir şekilde okuyup hayatı geniş bir perspektiften görebilir.

Neden İngiltere’de Dil Eğitimine Gidilmeli?

“İlkokuldan beri okullarda İngilizce eğitimi alıyorum ama hala İngilizceyi öğrenemedim.”

“Türkiye’de İngilizce kurslarına tonlarca para saçtım ancak İngilizce konuşamıyorum” diyenleri bu yazıyı okumaya davet ediyoruz.

Çok okuyan mı bilir çok gezen mi? Elbette ki gezen, İngiliz kültürünü hisseden!

İngilizceyi öğrenebilmek için öncelikle bir İngiliz gibi yaşamayı, onun gibi düşünmeyi bilmek lazım. Bir kafede İngiliz çayını yudumlarken, bir yandan da yan masada İngilizce konuşanların sohbetine eşlik edebilmek ve pratik yapmak için öncelikle kültürü hissetmek gerek.

İngilizce kelimenin doğru telaffuzu için kaynak: İngiliz aksanına hakim olmak..

Neden İngiltere’de Dil Eğitimi Almalısınız?

Yurtdışı dil eğitiminin öncülerinden olan İngiltere, bir çok dil okuluna ev sahipliği yapmaktadır. Eğitim sektöründe köklü ve tecrübe sahibi olan dünyanın en iyi dil okullarının çoğunun İngiltere’de kampüsleri bulunmaktadır. İngiltere’de İngilizce dil eğitimi denilince Londra akla ilk gelen şehir olsa da, Oxford, Brighton, Bournemouth, Manchester, Canterbury gibi uygun fiyatlara sahip ortalama yaşam giderlerinin daha düşük olduğu şehirler de öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Öğrenciler tarafından sıklıkla sorulan soruların başında, ‘’İngiltere’de dil eğitimi almak için temel İngilizce bilme gerekliliği var mı?’’ sorusu gelir. Hayır, kesinlikle böyle bir zorunluluk yoktur. Dil okuluna başlayacak olan her öğrenci eğitim başlamadan önce bir seviye belirleme sınavına girer ve seviyesine göre bir sınıfa yerleştirilir. Yani hiç İngilizce bilmiyorsanız emin olabilirsiniz ki yerleşeceğiniz sınıfta diğer tüm arkadaşlarınız da sizin gibi olacaktır.

İngiltere’de eğitim almak için başlıca sebepler nelerdir gelin birlikte inceleyelim!

  • 50 yılı aşkın eğitim tecrübesine sahip okullarda eğitim alma imkanı
  • Ülkede anadilin İngilizce olması
  • Günlük yaşantınızda sürekli İngilizce konuşarak pratik yapma fırsatı
  • Dil okullarının British Council ve English UK kurumları tarafından sürekli denetimden geçmesi
  • Kişisel tercihlerinize göre çok sayıda farklı şehir seçeneğinin bulunması
  • Dünyada ilk 100’e giren birçok üniversiteye ev sahipliği yapması

Diğer eğitim programları

İngiltere Dil Okulları

İngiltere’de Üniversite

Neden İngiltere’de Eğitim

İngiltere Üniversiteleri bünyesinde eğitim almak için İngiltere vizesi sahibi olması veya İngiltere öğrenci vizesi almanız gerekmektedir.

İngiltere’de üniversite için çalıştığımız bazı üniversitelerin detaylarına ulaşabilir, daha detaylı bilgiler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın