dil okulları
PolonyaYurt Dışı Eğitim Danışmanlığı

Polonya’da Dil Okulları

Polonya’da dil okullarından birinde eğitim görmek, kendi ülkenizden uzakta yeni bir hayat mücadelesinin başlangıcıdır. Yeni bir dil öğrenmek, hayata yeni bir kapı açmak gibidir. Dil okulları Polonya’da eğitim almak isteyen kişilere eğitim dil öğretmek için vardır. Bunun yanında İngilizce veya Lehçe biliyorsa okullarda zorlanmadan eğitim alabilirler. Ancak dil okulları size az bildiğiniz dilleri daha iyi öğrenmeniz için yardımcı olur. Dilinizi geliştirip akıcı konuşmak, okuduğunuzu anlamak ve yazmak eğitim hayatınızda size büyük bir katkı sağlar.

Polonya’da Dil Okulları

Yurtdışında dil eğitimi size bir dilin yaşam içerisinde kullanıldığı her noktada onu yaşayarak öğrenme imkanı sunmaktadır. Dil öğreniminiz sadece sınıf içerisinde ders anlatımı, test ve sınıf içi iletişim ile sınırlı kalmayacak ve bol bol pratik yapma fırsatınız da olacaktır! Yurtdışı dil okulu seçenekleri arasından size en uygun olanı seçerek yeni insanlar ve yeni kültürler deneyimleyin.

Dil Okullarında Hangi Dilde Eğitim Alabilirsiniz?

Polonya’daki dil okullarında dünyada yaygın şekilde kullanılan birçok dilde eğitim alabilirsiniz.

Polonya’da Hangi Dil Okuluna Gitmeliyim?

Hangi dil okuluna gitmeniz gerektiğine yurt dışı eğitim danışmanı ile birlikte karar verebilirsiniz. Star Education ile anlaşmalı olan dil okulları aracılığıyla size uygun ödeme seçenekleriyle kaydınızı yaparak eğitim alabilirsiniz. Polonya’da dil okulu eğitimi almak için öncelikle dil seviyenizin tespit edilmesi gerekir.

Neden Seviye Tespit Sınavına Girmeliyim?

Seviye tespit sınavı size, şu anki dil seviyenizin konuşulanları, yazılanları ve duyduklarını ne kadarını anladığınızı gösterir. Neticede eksiğinizi kapatmanız için ne kadar dil eğitimi almanız gerektiği konusunda da ipucu verir. Seviyenize uygun olarak başlanılan dil eğitiminin ne kadar süreceği, size özel ders programına göre değişiklik gösterir. 

Polonya’da Dil Okulu Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

polonya'da dil okulları

Polonya’da dil okulu seçerken dikkat etmeniz gerekenler:

  • Dil eğitim alırken nerede kalacaksınız?
  • Dil eğitimi için tercih edeceğiniz okulun eğitim kalitesi nasıl?
  • Dil eğitimi boyunca çalışabilir misiniz?
  • Dil eğitimi süresince yaşam koşullarınız nasıl olacak?
  • Dil eğitimi ücreti ne kadar olacak?
  • Polonya’da Dil Okulu Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dil Okulu Boyunca Kazanımlarınız

Dil okulu süresince öğrenci yurtlarında ya da aile yanlarında kalabilirsiniz. Her iki durumda da kendi ailenizden uzakta, kendi ayaklarınızın üzerinde durursunuz. Dil eğitimi aldığınız süre boyunca part time çalışabilirsiniz. Dil eğitimi aldığınız sürede eğitim dışında sosyal faaliyetlere katılabilirsiniz, yarı zamanlı çalışarak para kazanabilirsiniz. Dil eğitimi ücreti seçtiğiniz okula ve alacağınız kura göre değişir.

Polonya Dil Okulu Başvurusu

Dil okulu başvurusu için Akademiad sizi anlaşmalı olduğu kurumlara yönlendirir. Hatta bunların içinden bir tanesine birlikte karar verebilirsiniz. Böylece eğitim açısından nitelikli ve pratik yöntemler uygulayan bir dil kursu bulmanız son derece kolaylaşır.

Sıkça Sorulan Sorular

Polonya üniversitelerinde İngilizce eğitim alabilir miyim?

Polonya üniversitelerinde İngilizce ya da Lehçe dillerinde üniversite eğitimi alabilirsiniz. Birçok üniversitesinde, özellikle de Tıp, Mühendislik, İşletme, Diş Hekimliği, Eczacılık, Psikoloji, Mimarlık gibi bölümlerde İngilizce eğitim verilmektedir. İngilizce seviyeniz üniversite eğitimi için yeterli değilse anlaşmalı dil okullarımızda İngilizce hazırlık eğitimi alarak lisans eğitiminize başlayabilirsiniz. Polonya üniversite fiyatları ne kadar? Polonya’da üniversite eğitimi kaç yıl?

Polonya Dil Okulların fiyatları ne kadar?

Polonya’da Dil Okul fiyatları, Türkiye’de Dil Okullarından alacağınız eğitim maliyetlerinden çok daha uygundur. Yaşam ve konaklama giderleri ise Türkiye ile aynıdır. Bu nedenle her yıl çok sayıda öğrenci, bir Avrupa Birliği diplomasına sahip olmanın ve yurtdışında İngilizce eğitiminin sağlayacağı avantaj ve ayrıcalıkları düşünerek Polonya’da üniversite eğitim almayı tercih etmektedir.

Polonya Vizesi Nasıl Alınır?

Polonya Vizesi nasıl alınır? vize başvurusunu nasıl gerçekleştirebilirsin. öğrenmek için hemen linke öğren.

Sıkça Sorulan Sorular

Polonya’da eğitim için merak edilenleri aşağıda yer alan soruların cevaplarında bulabilirsiniz. Polonya’da üniversite veya lisansüstü eğitim için de Star Education size bütün süreç boyunca yardımcı olur. Şimdi bizi arayarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Polonya’da Üniversite Seçimini Nasıl Yapacağım?

Polonya’da üniversite seçimi yaparken öncelikle kendi okumak istediğiniz bölümleri düşünmelisiniz. Bu eğitimleri veren üniversitelerin eğitim dillerinin ne olduğuna bakmalısınız. Polonya’da eğitim alacağınız kurumların sosyal aktiviteleri, YÖK denklikleri, uluslararası alanda geçerli diploma verip vermediği gibi birçok ayrı detaya dikkat etmelisiniz. Polonya’da üniversite seçimi yaparken size yol gösterecek yurt dışı eğitim danışmanları da kariyeriniz için en doğrusunu yapmanıza yardım ederler.

Polonya Nasıl Bir Ülke?

Polonya çok kültürlü bir ülkedir. Ana dili Lehçe’dir. Burada sizi sıcakkanlılığıyla karşılayan pozitif insanlar var.

Polonya’da Hangi Dil Konuşulur?

Lehçe, Almanca, Fransızca dilleri başta olmak üzere İngilizce ve diğer dünya dilleri de konuşulur.

Polonya’da Öğrenciyken Çalışabilir miyim?

Polonya’da öğrenciyken çalışabilirsiniz. Çalışma izniniz genellikle bu süreçte yarı zamanlı olur. Yarı zamanlı çalışma izniyle okurken aynı zamanda çalışabilirsiniz. Bir yandan harçlığınızı çıkarıp bir yandan da eğitim alırken genel kültürünüzü geliştirebilirsiniz. Yurt dışında çalışma deneyimi kazanarak ilerleyen süreçte profesyonel çalışma hayatına girdiğinizde bu deneyim size bir basamak olur.

Polonya’da Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Polonya’da okumak için liseden mezun olduktan sonra bir yurt dışı eğitim danışmanlığı firmasına müracaat ederek talebinizi belirtmelisiniz. Yurt dışında özellikle de Polonya’da eğitim almak istediğiniz şehirleri, bölümleri ve kariyer hedeflerinizi söylemelisiniz. Neticede birlikte çalışacağınız kariyer koçu ya da yurt dışı eğitim danışmanı, size başvuru sürecinde yapmanız gerekenleri anlatır.

Yurt dışında eğitim için yeterince iyi bir dil seviyesine sahip değilseniz bunun için öncelikle bir dil okulunda eğitim almanızı sağlar. Sonrasında ise eğitim danışmanı ile dirsek teması halinde üniversite başvurunuzu gerçekleştirirsiniz. Yüksek lisans için ise üniversite mezuniyetiniz sonrasında okumak istediğiniz üniversiteye yine yurt dışı eğitim koçu ile birlikte karar verebilirsiniz. Size bütün bu süreçte destek olmak için Akademiad olarak profesyonel hizmet sunarız. Şimdi bizi arayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın