Evrak Tasdik Hizmetleri

Evrak Tasdik İşlemleri

Evrak tasdiki, belgedeki imzanın doğruluğunu ve evrakı imzalayanın görevini doğrulamak suretiyle yabancı bir resmi evraka geçerlilik kazandıran, bir belgenin yasallığının tasdik edilerek başka bir ülkede de geçerliliğini sağlayan idari bir işlemdir. Belge tasdik işleminde bölgenin valiliği ve ihraç edilecek ürünün gönderileceği ülkenin konsolosluğu belgenin gerçek olduğunu onaylayarak belirli kurallar çerçevesinde kullanılması için yasal hale getirirler.  

Konsolosluk Evrak Tasdik

Apostil geçerli olmayan ülkelerde Lahey anlaşması ile anlaşmış ülkelerde apostil onayı yerine geçen onay şeklinde Konsolosluk Tasdik Onayı denir.

Konsolosluk Tasdiki Nasıl Yapılır?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi apostil onayı olmayan ülkelerde yapılması gereklidir ve bizim danışmanlığımızda konsolosluk tasdikinin yapılması çok kolay ve hızlıdır.

Konsolosluk Tasdiki için Gerekli Şartlar Nelerdir?

Onayı yapılacak olan belgenin mutlaka Türkiye Cumhuriyeti resmi kurumları veya Türkiye Cumhuriyeti için çalışan (faaliyet gösteren) firmalara ait olmalıdır. Bunun dışında Türkiye Cumhuriyeti uyruklu kişisel (şahıs) belgeleri de konsolosluk tasdiki için uygundur ve tasdiki yapılabilir. Eğer farklı bir yurt dışı belgesi için onay olacaksa öncelikle o ülkenin konsolosluğundan tasdik edilmelidir.

Konsolosluk Tasdiki Hangi Ülkelere Yapılır?

Türkiye ile iş yapan ve apostil tasdiki gerekmeyen (kabul etmeyen), Konsolosluk tasdiki isteyen ülkeler için tasdik onayı yapılabilir. Tüm ülkeler için danışmanlık desteği vermekteyiz. Hemen arayabilirsiniz.

Angola

Kaymakamlık, Valilik ve Dış işleri bakanlığında Evrakların onaylanması

İhracat yapılacak bazı ürünler için karşı ülkenin resmi kuruluşları tarafından bazı belgelerin onaylatılması talep edilebilir.

Onayı istenen belgeler genellikle menşe şahadetnamesi, fatura, sağlık sertifikası gibi belgelerdir. Talep edilmesi durumunda bu belgeler ihracatı yapılacak ülke temsilciliklerinden onaylatılmalıdır. Aksi halde ürünleri alan firma kendi gümrük işlemlerini yapamamaktadır.

Her ülke temsilciliğinin evrak tasdik işlemleri ile ilgili talepleri farklı olabilmektedir. Elçiliklerin evrak onay prosedürleri, maliyetleri konusunda bilgi ve hizmet almak için Vizeniz Alınır’dan hizmet alabilirsiniz.

Bizi Arayın